W Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie z uczniami klasy VII Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką Agnieszki Kądziołki. W czasie spotkania w ramach współpracy z Biblioteką szkolną i z okazji Tygodnia Bibliotek Szkolnych, młodzież miała okazję wypowiedzieć się anonimowo na wielkich planszach na temat swojego stosunku do czytania.
Trzeba uczciwie przyznać, że chociaż większa grupka młodzieży skupiła się przy planszy „Nie lubię czytać, bo…”, to jednak pozostali zapisali znacznie więcej argumentów przemawiających za czytaniem.
Następnie w ramach działającego przy Oddziale dla dzieci Dyskusyjnego Klubu Książki prowadzące go moderatorki zareklamowały młodzieży jedną z najnowszych powieści Lauren Oliver „Panika”. To ekstremalnie niebezpieczna gra, którą rozgrywają absolwenci szkoły średniej. Według niepisanych zasad gry, nikt nie musi w nią grać. Ale jeśli się na nią zdecyduje - musi bezwzględnie przestrzegać jej reguł. Nikt nie wie, kto wyznacza zadania w tej grze, ani kim są sędziowie. „Panika” jest ostatecznym sprawdzianem przed wejściem w dorosłe życie, jest także szansą na sporą wygraną, która ten start w dorosłość może od razu ułatwić. Jest też nielegalna, szczególnie od czasu, gdy pociągnęła za sobą pierwsze ofiary śmiertelne. „Panika” pozwala przeżyć coś realnie. O ile w ogóle pozwoli przeżyć.
Książka stała się punktem wyjścia do rozmowy o grach w ogólności, o wciągającej sile rozgrywek, zwłaszcza tych on-line, a także o tym, jak łatwo jest stracić umiar i panowanie nad własnymi namiętnościami.
Na koniec młodzież obejrzała krótki film z YouTube pt. „Wyloguj się do życia”, zwracający uwagę widzów na narastający problem uzależnienia się od sieci oraz nadużywania gadżetów umożliwiających dostęp do Internetu.