Rozpoczęliśmy obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (co prawda dzień wcześniej), bo we wtorek 7 maja. Było radośnie i czasami głośno nie tylko za sprawą samych dzieci. Ale przede wszystkim dzięki Teatrowi Edu-Artis z Krakowa, który w dwuosobowej obsadzie przygotował dla przedszkolaków z Przedszkola nr 2 i uczniów z klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Ustjanowej Górnej dwie inscenizacje: „Na smyczy” (problem uzależnienia od Internetu, telefonów komórkowych i bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej) i „Co w trawie piszczy” (promujący czytelnictwo z postaciami Mai i Gucia).
Dzień później 8 maja w ramach spotkań autorskich z Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy w naszej Bibliotece Małgorzatę Wardę, pisarkę i rzeźbiarkę (ukończyła ASP w Warszawie), która w kameralnym gronie spotkała się z czytelnikami, promując książkę „Dziewczyna z gór”. Było to drugie spotkanie z panią Małgorzatą w naszej Bibliotece (pierwsze w 2018 r.). Właśnie dzięki kameralnemu spotkaniu autorka „ujawniła” nam kulisy ze swojego życia i swojej twórczości, jak choćby to, że książka „Nie ma powodu, by płakać” jest właściwie dziennikiem ze studiów na ASP w Warszawie, gdzie wynajmując kwaterę na poddaszu musiała „znosić” bardzo przekornego właściciela tego mieszkania, a powieść „5 sekund do IO”, za którą otrzymała prestiżową nagrodę IBBY (Międzynarodowa Izba ds. Książek dla młodych), początkowo została odrzucona przez wydawców.
Wiele miejsca poświęciła na omówienie książki „Dziewczyna z gór”, napisanej w 2018 roku w realiach bieszczadzkich, poruszającej bliskie autorce tematy, jakimi są porwania i przemoc. Zdradzimy tajemnicę, że Małgorzata Warda pisze drugą część książki, a jej promocja ma mieć miejsce także w ustrzyckiej Bibliotece.
W czwartek 9 maja bibliotekarze PiMBP w Ustrzykach Dolnych świętowali Dzień Bibliotekarza. Z bibliotekarzami spotkali się Panowie: Bartosz Romowicz - burmistrz Ustrzyk Dolnych i Julian Czarnecki - przewodniczący Rady Miejskiej, którzy złożyli pracownikom życzenia i wręczyli okolicznościowe podziękowanie w formie dyplomu.
Bardzo dziękujemy za życzenia, ciepłe słowa i dostrzeżenie naszej pracy na rzecz środowiska lokalnego.