Czesława Mileszko, nasza czytelniczka, poetka (choć za taką się nie uważa), otrzymała drugą nagrodę główną w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O ludzką twarz człowieka”. Nagrody zostały wręczone laureatom 3.10. w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krośnicach (woj. dolnośląskie).
Jak informuje jury w protokole z posiedzenia, na tegoroczną edycję nadesłano 208 zestawów wierszy, z czego 5 zestawów zostało zdyskwalifikowanych z przyczyn regulaminowych. Nie przyznano pierwszej nagrody głównej. Natomiast drugą jury postanowiło przyznać Czesławie Mileszko za wiersz „Przepaść czasu”. – Nie spodziewałam się takiego wyniku – powiedziała Czesława Mileszko. – Jak już, to liczyłam raczej na drobne wyróżnienie. Wiadomość z zaproszeniem na finał była dla mnie miłym zaskoczeniem. Myślę, że tematem trafiłam w konkurs „O Ludzką Twarz Człowieka”.
Wiersz, jak to ujęła autorka, jest o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. - Urodzony w bieszczadzkiej wiosce mężczyzna bohater wiersza, próbuje zaadoptować się na Śląsku, podejmując pracę w kopalni. Niestety, brak silnej woli wpędza go w nurt alkoholizmu. Wraca do wioski z nadzieją na szybki zarobek przez rzeźbienie w drewnie. Jednak alkohol już dawno przesądził o jego losie.
Ale dodaje, że trudno jest jej tłumaczyć własną poezję i właściwie nie powinna tego czynić, bo to należy już do oceny czytelnika.
Czesława Mileszko, ustrzyczanka, pisze wiersze od 1987 roku i ma w swoim dorobku kilka tomików utworów, w tym „Dotknąć samego siebie”, „Zaplatam warkocze minionego czasu”, „Anioły bez skrzydeł”, „Przed lustrem”, „Echo serca" i „Kaśka za rzeką”. Swoje wiersze zamieszcza na forach internetowych, m.in. na Polonistycznie.info., Postscriptum.net.pl, Granice.pl, Mykulturalni.pl. i podpisuje się nickiem Anastazja. Otrzymała nagrody i wyróżnienia, m.in. w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Kwiat Azali (wyróżnienie za wiersz „Ponton do wolności”), w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Wawrzyn Sądecczyzny” (wyróżnienie za wiersz „Przed lustrem”) i w VIII Ogólnopolskim i Polonijnym Turnieju Poetyckim o „Srebrne Pióro” Prezydenta Miasta Mielca (drugie miejsce za wiersz „Kto się wróblem urodził”). Jej wiersze drukuje Miesięcznik Społeczno kulturalny „Nasz dom” w Rzeszowie oraz Pismo Samorządu Terytorialnego „Głos Tyczyna”.