W Bibliotece gościliśmy 5 listopada Tomasza Zimocha, posła ugrupowania Polska 2050, legendę radiowego dziennikarstwa sportowego, który, jak sam przyznał, zakochał się w falach radiowych. Przepracował 38 lat w Pierwszym Programie Polskiego Radia i znany był z emocjonalnych, niezwykle barwnych relacji z imprez sportowych.
Podczas przeszło półtoragodzinnej rozmowy, która toczyła się wokół książki „Panie… Kończ pan ten mecz” i nie tylko, Tomasz Zimoch opowiedział m.in. o kulisach odejścia z pracy w Polskim Radiu w 2016 r., o pracy dziennikarskiej, o zakładach dziennikarskich, które często wygrywał (polegały one na tym, że należało w czasie relacji sprawozdawczej wkomponować wcześniej ustalone słowo lub słowa, jak choćby „godzio, godzio”) i o uczestnictwie w „Tańcu z gwiazdami”.
Specjalnie na to spotkanie Poseł przywiózł ze sobą niecodzienne przedmioty, które niezmiernie rzadko pokazuje: rękawicę hokeisty mistrza olimpijskiego z Albertville Aleksieja Kowalowa, tabliczkę odległości skoków z Trondheim z autografem Adama Małysza (przeskoczył skocznię, oddając skok na odległość 138,5 m w 2001 r.) i buta piłkarskiego, należącego do Zbigniewa Bońka z Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Meksyku w 1986 r. (jeszcze z resztkami trawy, choć od tamtego czasu jest jej coraz mniej).
Podczas spotkania poseł Tomasz Zimoch przekazał kolejne książki do Biblioteki, w tym m.in., „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek, „Fistaszki zebrane” Charlesa Schulza (w formie komiksu), „Tadeusz Różewicz inspiruje. Konkurs literacki zorganizowany przez posła Tomasza Zimocha” (w Roku Tadeusza Różewicza) i „Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników” Anny Litwinek.
W podziękowaniu za dotychczasowy mecenat, dzięki któremu Biblioteka powiększyła swoje zbiory, głównie dla dzieci młodzieży, Poseł otrzymał statuetkę z maksymą łacińską: „Bis dat, qui cito dat” („Dwa razy daje, kto szybko daje”).